Aktualności


Fachowe porady, ciekawe wdrożenia oraz newsy z życia firmy

Jak maksymalizować szansę na sukces informatyzacji firmy?

Dlaczego systemy informatyczne nie działają w moim przedsiębiorstwie, a niedawno zakończyliśmy wdrożenie z sukcesem?


Pytanie to powtarzane jest przez naszych Klientów się jak mantra – każdego tygodnia przynajmniej kilkukrotnie.
Chcąc Pomóc państwu w formułowaniu odpowiedzi na powyższe pytanie - przygotowaliśmy bardzo krótki przewodnik z kilkoma najważniejszymi informacjami dotyczącymi powodów takiego stanu rzeczy i jak im zapobiegać.

Najważniejsze: nie ma złych systemów informatycznych - są albo źle dobrane  - albo źle wdrożone.

 

Wybór systemu informatycznego
Na polskim rynku dostępnych jest kilkadziesiąt dobrych i sprawdzonych systemów informatycznych klasy ERP, MES, WMS etc. Posiadają one różne moduły i funkcjonalności, zaś cześć z nich posiada moduły do zarządzania produkcją. Dostępnych jest również wiele dedykowanych rozwiązań do zarządzania produkcją, dla konkretnej grupy branż, które to integrują się z systemami ERP.

Bardzo często Klienci dzwonią i w ciągu 15-minutowej rozmowy chcieliby uzyskać informację jaki systemy są optymalne dla ich branży. Diabeł jak zawsze tkwi w szczegółach i aby dokonać rzetelnej rekomendacji wyboru rozwiązania informatycznego (rozwiązania do zarządzania produkcją, WMS etc.) konieczne jest przeprowadzenie Auditu.

Posiadamy swoją własną, sprawdzoną metodykę doboru systemu informatycznego. Uwzględniamy strategię rozwoju i dywersyfikacji biznesu, potrzeby procesów biznesowych jak i proponujemy wykorzystanie dodatkowych funkcjonalności, które posiadają systemy, a o których Klient nie ma świadomości. Firmy zainteresowane taką usługą zapraszamy do kontaktu. Udostępnimy darmowy przewodnik informatyzacji.

 

Wdrożenie systemu informatycznego.

Podobnie jak wspomniano na początku tego artykułu, iż nie ma złych systemów informatycznych: są albo źle wdrożone albo źle dobrane - identycznie temat ma się w przypadku wdrożenie systemu informatycznego.

Problemy i błędy występują zarówno po stronie klienta jak i po stronie firmy wdrożeniowej. Wspólnym problemem obu stron jest komunikacja, gdzie biznes nie rozumie informatyki, a informatyka biznesu. W takim przypadku np. narzucenie odpowiedniej komunikacji w projekcie (m.in. rezygnacją z maili na rzecz ujednoliconej komunikacji) oraz wsparcie dialogu przez zewnętrznego, doświadczonego Project Managera (rozumiejącego problemy i oczekiwania każdej ze stron) rozwiązuje większość problemów w punkcie.

Kluczowym problemem po stronie klienta jest brak standaryzacji procesów oraz przygotowania organizacji do tak ważnego przedsięwzięcia jakim jest wdrożenie systemu.

Bardzo często problemem po stronie firm wdrożeniowych jest brak odpowiedniej ilości doświadczonych konsultantów oraz podejście na zasadzie: sprzedajemy system i uczymy jego obsługi - ty zaś Kliencie „kombinuj” jak usprawnić realizacje swoich procesów w zakupionym systemie informatycznym. Takie podejście w firm wdrożeniowych po części jest uzasadnione dbałością o wysokość budżetu wdrożeniowego(i kontynuację wdrożenia w okresie utrzymania systemu – po zakończeniu projektu wdrożeniowego), jednak nie pozwala klientowi na szybkie generowanie korzyści i osiągnięcie zakładanego rezultatu z wdrożenia systemu.

Niestety – tylko 20% projektów wdrożeniowych kończy się sukcesem biznesowym (nie myślimy tu o protokole zakończenia wdrożenia…) Klienci wydając setki tysięcy czy miliony złotych nie przyznają się do porażek. Ryzyko takowe można istotnie zmniejszyć współpracując z nami 😊

We wszystkich tych obszarach jesteśmy w stanie Państwu pomóc.

Możemy przygotować organizacje do wdrożenia, dokonać rekomendacji wyboru systemu, prowadzić bądź koordynować Państwa projekt wdrożeniowy, być głosem eksperckim i doradczym w projekcie i proponować najlepsze sprawdzone rozwiązania z dziesiątków skutecznych wdrożeń.

Zainteresowane firmy Zapraszamy do kontaktu.

Przedstawimy możliwe zakresy współpracy i referencje.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Możemy pomoc Państwu w skutecznym, sprawdzonym i zagwarantowanym sukcesem przedsięwzięciem informatyzacji Waszych organizacji poprzez:

  • Opracowanie wieloletniej strategii informatyzacji; 
  • Przeprowadzenie auditu systemowo-procesowego wraz z mapowaniem procesów oraz propozycją zmian usprawniających;
  • Doradztwo czy też prowadzeniu realizacji projektów wdrożeń rozwiązań informatycznych;
  • Wdrożenie i integracji systemu GOLEM OEE MES z dowolnym systemem ERP / systemem produkcyjnym.

Zapraszamy do kontaktu :-)
---
Zobacz również:
>> Strategia informatyzacji przedsiębiorstwa
>> Dlaczego nie mam rzetelnych danych z systemu ERP?
>
> Trzy czynniki porażek informatyzacji przedsiębiorstwa
>Trzy czynniki sukcesu informatyzacji przedsiębiorstwa

 


Dane kontaktowe

ABIT Artur Białek
ul. Roty Grudziądzkiej 5 lok. 35
86-300 Grudziądz 

NIP: 8762119867
Regon: 341567027

Zapraszamy do oddziału w Bydgoszczy

Dane kontaktowe


Ta witryna korzysta z plików cookies. Więcej informacji w Polityka cookies

© 2018 ABIT - Artur Białek, All rights reserved. Projekt i realizacja: Studio 113