Aktualności


Fachowe porady, ciekawe wdrożenia oraz newsy z życia firmy

Integracja systemu GOLEM OEE MES z systemami ERP - cz.1 - Zlecenia2GOLEM

Integracja systemów IT daje wymierne efekty synergii w zarządzaniu przedsiębiorstwem. W swojej praktyce spotykamy bardzo często wdrożone dedykowane rozwiązania w konkretnym obszarze funkcyjnym, ale bez integracji informatycznej  (w tym procesowej) z innymi systemami. Powody tego stanu rzeczy bywają różne, zarówno w braku spojrzenia procesowego jak i trudności w realizacji samej integracji po stronie IT. Skupmy się jednak na konkretnym przykładzie.

Pobierz

 

Przestawmy następujący scenariusz:  

 • Do zarządzania produkcją wykorzystywany jest system Technicznego Przygotowania Produkcji w systemie ERP, generujący Zlecenia produkcyjne na określone maszyny/gniazda produkcyjne

  lub
 • Do zarządzania produkcją wykorzystywany jest MS Excel, działający niezależnie lub wspierający działanie systemu ERP w tym obszarze. 

Na hali produkcyjnej zaś wdrożono z sukcesem system GOLEM OEE MES wraz z wszystkimi jego dobrodziejstwami (ANDON, QC, OEE, SCADA).
Niestety - rozwiązania te działają zupełnie niezależnie. Zlecenia są ręcznie przepisywane do GOLEM MES, a przy kilkudzisięciu dziennie - nie trudno o pomyłkę - o stracie czasu nie mówiąc.
Pojawiają się niejako wyspy informatyczne – które w dynamicznym środowisku produkcyjnym warto jest zintegrować.

Dzisiaj przedstawiamy pierwszą, najprostszą z integracji systemów, która to dla firm korzystających z systemu GOLEM MES firmy NEURON i systemów zarządzających produkcją (w różnych wariantach z systemami ERP/APS czy XLS) może być interesującą propozycją na start w zakresie integracji rozwiązań - półautomatyczny/automatyczny importer Zleceń produkcyjnych do GOLEM MES - Zlecenia2GOLEM 

Golem Integrator - Diagram

Cechy funkcjonalne programu Zlecenia2GOLEM:

 • Prostota w instalacji i konfiguracji, automatyczny updater;
 • W wersji podstawowej - Import danych z pliku xls;
 • Możliwość edycji zaczytanych danych, dodawania, usuwania, poprawiania wraz ze wskazanie odpowiednich produktów, form czy maszyn;
 • Weryfikacja zgodności z GOLEM API - przy imporcie system sprawdza i mapuje produkty, formy, nazwy maszyn (jw) – dzięki czemu możliwe jest pełne raportowanie realizacji produkcji w systemie GOLEM MES w w/w kontekstach;
 • W wersji rozszerzonej – automatyczne pobieranie danych przez REST Serwer/z bazy danych/pliku - Zleceń produkcyjnych i ich upload do GOLEM MES;
 • W wersji rozszerzonej – kolejkowanie Zleceń na maszynie w dowolnym momencie (załadowanych z pliku/bazy ERP i z bazy GOLEM), możliwość usuwania kolejki Zleceń z GOLEM;
 • W wersji rozszerzonej – działanie aplikacji w trybie usługi.

  

Korzyści

Dzięki integracji systemów do zarządzania Zleceniami produkcyjnymi i GOLEM MES przy użyciu Zlecenia2GOLEM - możemy na bieżąco przekazywać na halę wymaganą kolejkę Zleceń produkcyjnych do realizacji - za pomocą dwóch kliknięć, lub automatycznie w wersji rozszerzonej.

Dostępna jest pełna wersja testowa - zapraszamy do kontaktu.

W kolejnym artykule opiszemy kolejny nasz produkt ERP2GOLEM - pełny, dwukierunkowy integrator w formie szyny integracyjnej pomiędzy Systemami ERP (TPP/APS/Excel) a GOLEM MES firmy NEURON.
Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mieli możliwość pełnego wykorzystania systemu GOLEM MES w procesie planowania i realizacji produkcji - z informacją o postępie realizacji produkcji i wskaźnikach w systemie ERP Online.

Firmy zainteresowane wdrożeniem systemu GOLEM MES i integracją zapraszamy do kontaktu.

  


Możliwość przetestowania Zlecenia2GOLEM


Poniżej udostępnimy opis rozwiązania oraz tymczasowe klucze licencyjne


Instrukcja obsługi i pliki instalacyjne (link)

Klucze licencyjne online, testowe, tymczasowe, cyklicznie automatycznie odświeżane. Jeśli wszystkie są wykorzystane (przekreślone, a automat nie wstawi kolejnych) - prosimy o bezpośredni kontakt.

wOxPf-wMZLL-qTAoZ-HZrwl-P8JjA
C69Jj-Pesj5-44KAD-YNm0F-jSsuM
GXgay-7YcOG-YSGec-Yv2XW-PEpae
u6wzk-xbJW9-qTj9i-riTiA-QThc7
GF2o6-Hyot0-lNFAW-0IxhY-5rfD6
0y09Q-RFZUc-4ysxk-HHlv7-jWIMm


Możemy pomoc Państwu w skutecznym, sprawdzonym i zagwarantowanym sukcesem przedsięwzięciem informatyzacji Waszych organizacji poprzez:

 • Opracowanie wieloletniej strategii informatyzacji; 
 • Przeprowadzenie auditu systemowo-procesowego wraz z mapowaniem procesów oraz propozycją zmian usprawniających;
 • Doradztwo czy też prowadzeniu realizacji projektów wdrożeń rozwiązań informatycznych;
 • Wdrożenie i integracji systemu GOLEM OEE MES z dowolnym systemem ERP / systemem produkcyjnym.

Zapraszamy do kontaktu :-)
---
Zobacz również:
>> Strategia informatyzacji przedsiębiorstwa
>> Dlaczego nie mam rzetelnych danych z systemu ERP?
>
> Trzy czynniki porażek informatyzacji przedsiębiorstwa
>Trzy czynniki sukcesu informatyzacji przedsiębiorstwa

 


Dane kontaktowe

ABIT Artur Białek
ul. Roty Grudziądzkiej 5 lok. 35
86-300 Grudziądz 

NIP: 8762119867
Regon: 341567027

Zapraszamy do oddziału w Bydgoszczy

Dane kontaktowe


Ta witryna korzysta z plików cookies. Więcej informacji w Polityka cookies

© 2018 ABIT - Artur Białek, All rights reserved. Projekt i realizacja: Studio 113